Uroda

Farbowanie włosów w domu czy u fryzjera?

Koloryzacja włosów to jeden z popularniejszych zabiegów w salonach fryzjerskich. Niestety jest także stosunkowo drogi i przy tym wymaga wprawy. Czy jednak warto farbować włosy w domu, czy lepiej zdać się na profesjonalistów?

Farbowanie włosów w zaciszu domowym

Taka opcja jest tylko dla tych osób, które chcą się tego samodzielnie nauczyć i czują się na siłach, aby to zrobić. Oczywiście nie zawsze może chodzić o trwały kolor, bo są także inne produkty, tak zwane szamponetki, które nie sprawiają dużych kłopotów w używaniu, a mogą się trzymać nawet do 8 myć. Jest to dobra alternatywa dla osób, które boją się trwałej koloryzacji w domu, a chcą zaoszczędzić. Szamponetka to inaczej farba nietrwała w postaci szamponu, która jednak nie nadaje się do farbowania siwych włosów. Istnieją także specjalne korektory do odrostów, dzięki którym dość sprawnie pokryjesz siwiznę lub niechciane odrosty. W ten sposób możesz uniknąć koloryzacji włosów na całej długości. Zawsze dobrze się zastanów jaki kolor Ci pasuje, jaki masz typ urody, ewentualnie skorzystaj z narzędzi online do dobierania koloru, aby mieć pewność dobrego wyboru. Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielne farbowanie włosów w domu farbą trwałą, to musisz przestrzegać kilku ważnych zasad.

Dobre praktyki związane z farbowaniem włosów w domu

Jeśli patrzysz na kolor farby, zobacz jak wygląda on w górnym rogu opakowania, a nie na modelce. Modelka prezentuje pewien odcień farby, który zazwyczaj w praktyce bywa jaśniejszy. Po drugie, aby zmniejszyć ryzyko zbyt dużego kontrastu lub wpadki, postaraj się aby nowy kolor był zbliżony do Twojego naturalnego odcienia. Dzięki temu, efekt będzie naturalny i w razie pomyłek, poczujesz się nieco pewniej. Pilnuj zasady, aby do ciepłej cery, dobierać ciepłe odcienie farb i odwrotnie. Pamiętaj o tym, aby nie myć włosów minimum 2 dni przed farbowaniem, bo naturalne sebum chroni włosy i skórę głowy przed szkodliwym wpływem amoniaku lub innych substancji zawartych w farbach. Nie zapomnij o wykonaniu próby uczuleniowej za każdym razem, bo pomoże Ci to uniknąć ewentualnego poparzenia lub alergii. Farbowanie zaczynaj od tyłu i od odrostów, a na koniec aplikuj farbę na środek głowy i na końcówki.

A może jednak wizyta u fryzjera?

Gdy całkowicie zmieniasz kolor włosów, wykonujesz pasemka lub decydujesz się na rozjaśnianie włosów w domu, to pomyśl dwa razy czy na pewno chcesz to zrobić samodzielnie. Te zabiegi wymagają naprawdę dużej wprawy i wiedzy. Przejście z jednego koloru w drugi, robienie pasemek, dekoloryzacja czy stopniowe rozjaśnianie, to zabiegi wymagające wprawy i zaangażowania. Stylista najlepiej dobierze Ci także nowy kolor włosów, bo ma w tym duże doświadczenie i wie dokładnie na co zwracać uwagę. Mimo, że zabiegi farbowania u fryzjera są dość drogie, to jednak efekt utrzymuje się na dłużej i zazwyczaj jest znacznie lepszy niż przy samodzielnych zabiegach w domu. Profesjonalne farbowanie włosów daje duże możliwości w zakresie wyboru odcieni trudniejszych do wykonania, takich jak na przykład platyna czy ombre.

 

Artykuł sponsorowany

Możesz również polubić…

0 komentarzy

  1. ada says:

    ja wolę iść do fryzjera to zrobią mi wszystko czego chcę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *